o kdr dogru ve net anlatmissın ki..
burdan kendisine tesekkurlerimi sunuyorum @adsız..
yorumun silmek zorunda kaldim cunku fazla duygusaldı, ozur..

O' nun, kendini ihtirasa ya da herhangi başka şeye ciddi şekilde kaptıracak kadar uzun süre bir yerde durması zordur. O' nun zihni sürekli olarak orada burada dolaşır durur, ve aynı anda bir sürü yorum ve eleştiri yapar. Ancak, biraz daha derine bakın. Bir ikizler kadınını oluşturan birkaç kadın arasında bir yere gizlenmiş olan romantik biri vardır.
ikizler kişiliği içinde bulunan çeşitli kadınların size verdiği mutluluğu bozmadan, O' nun bu yönünü nasıl geliştireceğiniz konusu sorun yaratabilir. Bir ikizler kadınının birkaç kadına bedel olduğunu söyleyebilirim. Ancak, bunları sınıflandırmak için gerekli olan yüksek matematik ile uğraşıp uğraşmamak sizin bileceğiniz iş. Her bireysel olay birbirinden farklıdır.

Bu kadının yaşı, O' ndan ne bekleyebileceğiniz konusunda önemli bir ipucudur, çünkü, olgunluğa erişinceye kadar, gönül ilişkileri O' nun için oyundan başka birşey değildir, inanılmaz derecede maymun iştahlı ve ne yapacağı belli olmayan biri olabilir. Önceleri sizin gülümseyişiniz, sesiniz ve hattâ yürüyüş biçiminizle kendinden geçebilir. Sonra bu kendinden geçiş tersine döner ve çoraplarınızdan saçınızın biçimine kadar herşeyinizi öylesine zekice ve keskin bir alaycılıkla eleştirir ki, aldığınız yaralar için tentürdiyot gerekebilir. Şimdi, bu sizin bir ikizler kadınına talip olmanıza engel olmasın. Unutmayın bir yerine en az iki kadın alıyorsunuz; bu da pek kolayca vazgeçilecek bir alışveriş olmasa gerek.

Merküri kadınları göründükleri kadar kalpsiz değillerdir. Sahip oldukları çok hareketli düş gücüyle pek çok hayal kurarlar. Romans, bunları ifade ettikleri en kolay yoldur, ikizlerin başka kadınlardan en az iki kat daha fazla anlatacak şeyleri vardır. Bir ikizler erkeği yapımcı, şarkıcı, avukat, aktör, satıcı ve aynı zamanda birkaç yönetim kurulunun başkam olabilir- ve kendisini sonsuza kadar çeşitli şekillerde ifade edebilir. Ama bir kadın bu kadar olanaklara sahip değildir, olursa da biraz kaprisli sayılır. Kim demiş Merküri kızları meslek sahibi olmazlar diye . Olurlar. Hem de hemen hemen hepsi. Ama bugünkü toplumsal koşullar altında bir meslek, ikizler kızına onbinlerce teorisini denemesi ve duygusal jimnastiklerini yapması için romantik bir ilişki kadar çok olanak vermez.

ikizler kızının sizin öfkenize değil şefkatinize ihtiyacı vardır. O' nun kendisini bir kişiye vakfetmesi gerçekten çok zordur. Bir erkeğin zihinsel yeteneklerine ve zekâsına hayran olurken, öte yandan O' nun edebiyat ve fen' e antipati duymasına, müzik ve şiire ilgisiz kalmasına dikkat eder. Yeterince yaratıcı olan, baleden ve edebiyat dünyasından hoşlanan bir erkek O' nun çift kişiliğini yeniden canlandırır. Tam bir müzeyi gezerlerken, İkizler kızının öbür tarafı o erkeğin hayatını kazanacak kadar becerikli olup olmadığını merak etmeye başlar. Sanırım siz de Haziran' da doğanların içinde bulundukları çelişkilere karşı daha büyük sempati ve anlayış duymaya başlamışınızdır.

O' nun hakkını yemeyin. Kendi karmaşık karakterinin yarattığı şaşkınlığı size yük etmeden, genellikle kendisine saklamayı bilir. Hayat dolu ve neşeli bir arkadaştır. Çoğunlukla (keyfi yerinde olduğu zaman) canlı kişiliğiyle pırıl pırıl parlar, zekîce imaları ve esprileriyle sizi eğlendirir ve dünyadaki hemen hemen bütün konularda akıllıca konuşur. Romantik bir ilişkinin gerektirdiği tüm duygusal davranışlardan hoşlanır ve sizi fethetmekte güçlük çekmez. Tanıdığınız başka hiçbir kadın sizi daha renkli bir şekilde severek ve böylesine etkileyici bir çekicilikle mutlu edemez. Çok kadınca bir havayla kirpiklerini -titretmeyi bilir, ama sıra hayatını kazanmaya gelince de hiçbir zaman çaresiz biri değildir. Tuzağına düşen zavallı erkeğin aklını başından ve banka defterinden alacak kadar kusursuz bir şekilde hafif parti kızı rolü oynayabilir. Ancak kolaylıkla halim selim ve bacasına tutkun bir eş kişiliğine dönebildiği gibi, büyük filozofları inceleyen ve politika ve şiir konularını zekice konuşan ciddi bir entellektüele; sonra birdenbire korkulan, gözyaşları ve sinir küpü davranışlarıyla çiğ bir kadın kişiliğine dönebilir. O, hiç kuşkusuz donuk boş veya monoton bir kadın değildir.

Bunun bir abartma olduğunu düşünüyorsanız, Marilyn Monroe' yu anımsayın. Cari Sandburg' dan kuaförüne kadar, tanıdığı her erkek, O' nu iyi tanıdığını sanan bir başka erkekten tamamiyle farklı bir kişilik olarak görürdü. Marilyn1 in, baştan çıkarıcı aşk ilahesine benzediği bir fotoğrafını, kalın çerçeveli gözlükleri ve makyajsız yüzüyle, rus yazarları konusunda konferans verecek birine benzediği bir başka fotoğrafının yanına koyun, sonra bunlara üçüncü ve dördüncü fotoğrafları ekleyin; birinde önünde mutfak önlüğüyle, atletik yeteneklerine ve sıcak, insancıl karakterine hayran olduğu kocası için peynirli sufle yapmayı öğrenirken görülsün - öbüründe, entellektüel yönlerine ve edebi yeteneğine çok derin bir saygı ve hayranlık duyduğu bir başka kocasının yanında akıllı uslu yürüyor olsun. Bunlara iki foto daha ilave edin. Bunların birinde, üçüncü bebeğini de kaybettikten sonra, kederle, özlemle dolu yüzü gözyaşlarıyla ıslanan bir kadın, öbüründe, bikinisi içinde Riviera' da yakışıklı bir Fransız film yıldızıyla gülüşen biri olsun. Bunlar, özellikle poz vererek çekileri resimler değildir. Bırakın reklam amacı gütmeyi, resimler çekilirken bu kadın dönüp bakmamıştır bile... Bu, ikizler kadınının yapısında bulunan bütün başka kadınların fotoğraf makinesiyle tespit edilişinin en güzel örneğidir, ikizler kadını çok çeşitli kişiliklerini, büyük çoğunlukla, başkalarına göstermek istediği kişiliğin arkasına gizler.

Merküri kızı" gerçekten âşık" olmak ister, ama bu O’ nun gözünü korkutur, cesaret edemez. Anne olmayı da çok ister, ama çoğunlukla bu da O' nün gözünü korkutur. Karşılaştığı her erkekte başka bir güzellik bulur; ama O, mutlu olmak için aradığı tüm güzellikleri kendinde toplayan erkeği bulmaya çalışır.

ikizler kızında harika bir arkadaşlık bulacaksınız. Merküri kızı denizin dibine dalmaktan sürat yarışlarına- bisiklete binmekten bedminton oynamaya kadar her türlü merakınızda size arkadaşlık edecektir, ö, bütün sporlara ilgi gösterdiği ve kırbaç gibi keskin bir zekâya sahip olduğu halde, bir pudra ponponu kadar yumuşak ve kadınca görünmeyi de bilir. Yeni bir konu merakını uyandırdığı zaman, ikizler1 in keskin zekâsı açıkça kendini gösterir. O' nün Merküri zekâsı, sizin yaratıcı fikirlerinizin en zor anlaşılan yanlanın görmesini sağlayacak, ve O' da herhalde bu fikirleri geliştirmek üzere kendi düşündüğü bazı projeleri öne sürecektir. O' ndan kararlılık, değişmezlik beklemediğiniz sürece tümüyle büyüleyici bir arkadaş olacaktır.

Yalnız, hakça sizi uyarmak gerekir ki; bu kız size âşık olduğuna içtenlikle inanırken, aynı zamanda başka erkekleri de çekici bulabilir. Her zaman sizin yanınızda ya da yakınınızda olmazsa, herhangi bir başka burçta doğan kadından çok daha çabuk unutabilir. Değişikliği kabul etmek, hattâ onu aramak ikizlerin doğal yapısı gereğidir. Sürekli hareket halinde olma tutkusunu kontrol altına almayı; sabırlı ve tutarlı olmayı öğreninceye kadar, ikizler kadını kendi yaşamım da sizinkini de karmakarışık edebilir, ikizler burcunda doğan kadınlara âşık olan erkekler şükretsinler ki; bu kadınların çoğu çok geç olmadan, kendi yaratılışlarının daha anlayışlı yanında karar kılarak akıllarını başlarına toplamayı başarırlar.

Bir kez ikizler kızına evlenme teklif ettikten ve O da bunu kabul ettikten sonra, bir tek kadınla evlilik hayatı yaşamaya mahkum olan başka erkeklere acıyabilirsiniz, ikizlerinizle evlenince birkaç eşiniz birden olacak demektir.

Bir numaralı eşiniz O' ndan istediğiniz herşeye uymayı başaracaktır. Sadakat istiyorsanız, O' nün gerçek aşkını kazanacak kadar ilginç olmanız koşuluyla, size sadık da kalabilir. Yani, şu zihinsel, ruhsal ve fiziksel uyumu sağlayacaksınız; fiziksel uyum, diğerlerinin karışımına kırmızı biber gibi sonradan eklenecek. Şehir dışında yeni bir iş alırsanız, bu eşiniz hiçbir zaman surat asmayacaktır. Hüneri, zevki ve renk duyusu sayesinde, becerikli ve zekî elinin hafif bir dokunuşuyla yeni evinize çok güzel bir görünüm kazandırabilir. Ayrıca, serüveni sevdiği için, geleceğinizin güvenliği ile kumar oynuyorsunuz diye dırdır etmeye kalkışmayacaktır. Yeni ufuklara açılmanın heyecanı O' nün daha çok ilgisini çeker, o' nda şaşılacak kadar iyi bir iş kafası vardır ve tüm orijinal fikirlerinizi destekleyecektir. Fazla bir gelire ihtiyacınız olduğu zaman, çalışmaktan çekinmeyeceğine güvenebilirsiniz; kazandığı parayı nasıl harcayacağını da oldukça iyi bilir. Her ne kadar uçarıymış gibi bir izlenim yaratırsa da, göründüğü kadar uçarı değildir. Tüm o parlak küçük konuşmaların altında; O, bir düşünür, hem de çok zekî bir düşünürdür.

iki numaralı eşiniz huysuz biridir. Bunu böylece bilmelisiniz. Nöbetleşe, hırçın ve küstah olduğu zamanlarda alaycı da olabilir. Aynı zamanda, zekâ yönünden size meydan okuyabilir. Ama, bir erkek, de uyarılmak, canlandırılmak ihtiyacındadır, öyle değil mi? Hodri meydan! Zekîce bir tartışmada O' nü bastırın bakalım. ( Aslında bu O' nün gizlice istediği birşeydir ya...) Bu eş yaşam koşullarıyla kolay kolay sarsılmayacaktır; kesin ön yargılan da yoktur. Bir protesto yürüyüşüne veya toplu oturmaya katılıp gece yansına kadar eve gelmeyebilir. Ot bir konuşma yapmak veya gece okulunda bir kaç fazla kredi elde etmek için dışarda olduğu sırada siz de bunlara katılırsanız ne olur yani? Hiç olmazsa, kimlerle olduğunuz, nerede olduğunuz, ne yaptığınız konusunda kuşku dolu sorularla canınızı sıkmaz. Siz de O" nü sorguya çekmeyin. Siz onurlu bir insansınız. O da öyle. Bu kadın oldukça bağımsız bir bireycidir.

Üç numaralı eşiniz, rutin ev işlerinden bıkan ve canı sıkılan bir kadın olacaktır. O, hayal kurarken, okurken ya da bir tiyatro oyunu yazarken, yataklar yapılmadan, mutfaktaki bulaşıklar yıkanmadan kalacaktır. Akşam yemeğinde size bir kulu konserve fasulye verecek, teneke kutuyu açmak zahmetine bile kapanmayacaktır. Ama O' nunla en kısacık saatlerde en tatmin edici konuşmaları yapabileceksiniz. Yaşamın sizde yarattığı düş kırıklıklarını sempatiyle karşılayacaktır. Hem duygusal hem entellektüel özlemlerinize cevap verecek, Budizm hakkında ne düşündüğünüzü merak edecek ve bir şarkı yazmaya kalkışmanız O' nü heyecanlandıracaktır. Kısacası, O oldukça iyi bir arkadaştır. Toz alması, yemek pişirmesi ve bunun gibi tüm saçmalıklarla uğraşması için başının etini yiyip durmadığınız için, size de çok büyük sevgi ve şefkat gösterecektir. Bu eşiniz çek defterinizi arada sırada karmakarışık edebilir. Ancak, aniden bir kamp yapmayı veya Las Vegas' ta birkaç gün geçirmeyi teklif ettiğiniz zaman, örneğin, bunun bütçenizi nasıl etkileyeceği, Siam kedisini kimin besleyeceği, siz yokken banyonun musluğu sızıntı yaparsa ne olacağı gibi bir takım aptalca itirazlarda bulunmadan, hevesle bavulunu hazırlayacaktır.

Dört numaralı eşiniz neşeli ve güzeryüzlü bir anne olacaktır. Çocukların kendisini sınırlamasına izin vermeyecektir; çünkü herhalde onların üstlerine fazla düşmeye fırsat bulamayacak kadar çok projenin peşinde olacaktır. Çocuklar da O' nün bağımsızlığını taklit edecek ve bunun yararım göreceklerdir. Biri çıkar da, çocukları için ne kadar zaman harcadığını sorarsa, herhalde şöyle cevap verecektir: " Bizim ailede ne kadar zaman harcandığı sorun değildir. Önemli olan ne kadar sevgi duyulduğudur." Haklıdır da. Bir gün öfkelendiği bir olayı, sonradan yumuşayarak hoş gördüğü için, çocuklar her zaman O' nün sözünü dinlemeyebilirler, ama anneleriyle yaptıkları uzun konuşmalara çocuklar bayılırlar. Annelerinin düş gücü çocuklarınkine uyar ve birbirlerinden çok hoşlanırlar. Belki hoş görülü bir annedir, ama çocukların okul durumlarıyla yakından ilgilenir ve iyi notlar almalarında ısrar eder. Giysilerini asmazlarsa gene de sınıflarım geçebilirler, ama ev ödevlerini yapmazlarsa, geçemezler.

Beş numaralı eşiniz, çok iyi bir ev sahibi; tüm o mumlar, çiçekler ve gümüşler olayının uzmanı olacaktır. Amirinizden Başbakana kadar herkesi evinize akşam yemeğine getirebilirsiniz; eşiniz o kadar nazik ve çekici olacaktır ki, konuklarınız eve gitmeyi hiç istemeyeceklerdir. O, yaşamını fazla gayret sarfetmeden yeterli şekilde düzenleyecek, moda dergisinden çıkmış gibi giyinecek, ve tiyatroyu sevecektir, O' nü sanat galerilerine ve konserlere götürebilirsiniz-her türlü sosyal faaliyette evindeymiş gibi rahat olacaktır. Herkes gıpta ile size bakacak ve böylesine tatlılıkla kolunuza asılan göz alıcı kadının kim olduğunu merak edeceklerdir. O çok romantik ve süper kadınca olacaktır. Belki doğum gününüz için size bir şiir bile yazar. O' na kadife giysiler, pahalı parfümler almak isteyeceksiniz; çünkü, O" nün o zarif hali tavrı karşısında kendinizi köy ağası gibi hissedeceksiniz. Yurt dışına bir geziden söz edecek olursanız, gözleri parlayacaktır. O, kültürlü bir kızdır.

îşte böyle... ikizler eşinizin oluşturduğu hareminizdeki bazı kızları atlamış olabilirim. Şehirdeki bütün kocalar sizi hergün değişik bir kadınla görünce hasetlerinden çatlayacaklar. Bunu nasıl başardığınızı soracak olurlarsa, yüz vermeyin. Poligami yasalara aykırıdır, biliyorsunuz. ikizler eşiniz uçakla gidebileceği hiçbir yere trenle gitmeyecektir. Konuşabileceği hiçbir yerde sessiz kalmayacaktır. Yardım edebileceği hiçbir yerde başını çevirip geçmeyecektir. Ve koşabileceği hiçbir yerde yürümeyecektir. Kafası öyle çok düşünceyle ve yüreği öyle çok umuda doludur ki, bunların hesabını tutmak için bir bilgisayara ihtiyacı vardır. Yoksa, asıl-bugünden yarına- yanısıra koşabilecek, kendisiyle birlikte hayaller kurabilecek birine mi ihtiyacı vardır? Eğer bu erkek sizseniz, yakınında olup olmadığınızı anlamak için omuzunun üstünden dönüp bakmaya cesaret edemeyecektir, içindeki derin ve anlaşılmaz bir korku, dönüp arkasına bakmasına bile engel olur. Sonunda O' nun hızına erişebildiğiniz zaman, O' nü sizin hızınıza indirin. Elini sımsıkı tutar ve hiçbir zaman bırakmazsanız, bunu başarabilirsiniz. Her ne kadar Merküri' nin Kuzey rüzgârları O' nu ters yönde etkilerse de, gizliden gizliye, bir süre dinlenmenin ne denli özlemini çektiğini bilemezsiniz. Acele edin ve O' na yetişmeye çalışın. Size ihtiyacı var..